Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Uczniowie z klas 6 – 8 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, w pierwszym tygodniu nauki, wzięli udział w z zajęciach bibliotecznych z okazji IX edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytana była „Balladyna”.

Podczas lekcji uczniowie poznali historię akcji rozpropagowanej w 2012 r. przez ówczesnego prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Zajęcia przygotowała bibliotekarka Monika Bytnar – Gołembiowska.

W tegorocznej edycji, uczniowie przypomnieli sobie fakty z życia Juliusza Słowackiego i poznali historię Balladyny. Ósmoklasiści czytali już ten dramat i dla nich został przygotowany test ze znajomości lektury.

Uczniowie czytali tekst z podziałem na role i próbowali się zmierzyć z trudnym XIX – wiecznym językiem polskim. Na koniec zajęć - na pamiątkę - w zeszytach uczniów została odbita okolicznościowa pieczęć, która została podarowana szkole przez Kancelarię Prezydenta RP – Andrzeja Dudy.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023