Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie to nowoczesne, interaktywne centrum edukacji, w którym można dowiedzieć się więcej o fascynującej przeszłości Ziemi. To właśnie w tym miejscu 10.06.2022 r. uczniowie z klasy 5a i 6a z ZSP w Jaroszowie wraz z opiekunami: S. Wilczak, D. Mielcarek i J. Krogelem spędzili czas w ramach Projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom".

Po krótkim filmie o regionie, typach skał, powstaniu wulkanów uczniowie obejrzeli wystawę minerałów w Sali Ziemi, następnie zapoznali się z interaktywną makietą regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, obejrzeli wnętrza różnych wulkanów. Wśród przygotowanych dla młodzieży atrakcji był „Symulator trzęsienia ziemi", z którego oczywiście wszyscy skorzystali. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych „Cztery żywioły - ogień“, na których przeprowadzali niesamowite eksperymenty: tworzyli „ogniste węże faraona”, wykonali wybuchową erupcję modelu wulkanu, zobaczyli płonącą dłoń.

Uczniowie kolejny raz miło i przyjemnie spędzili czas, bawiąc się z nauką.