Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

 

Umiejętność pięknego czytania na głos, czyli takiego przetwarzania słowa pisanego na słowo mówione, aby było ono zrozumiałe, ciekawe oraz inspirujące, to wielka sztuka. Dnia 10 czerwca 2022 r. uczniowie z klas I -III z ZSP w Jaroszowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Do konkursu przystąpili uczniowie wytypowani przez wychowawcę, po eliminacjach klasowych. Uczniowie na konkurs przygotowali czytanie wybranego przez siebie, krótkiego tekstu, którego prezentacja nie przekroczy 2 minut. W drugim etapie zmagań konkursowych - każdy uczestnik otrzymał przygotowany i wskazany przez organizatorkę tytuł książki i stronę. Jury oceniało: płynność, poprawność, tempo, modulację głosu, akcent zdaniowy. Poszczególne składniki oceny punktowane były w skali od 1 do 6. Suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców konkursu. Mistrzostwa Czytania mają na celu promocję tej sprawności, zmobilizowanie dzieci do podjęcia trudu, aby nabyć tę cenną umiejętność.

Po podliczeniu punktów i sporządzeniu protokołu ogłoszone zostały wyniki konkursu.

Mistrzem Pięknego Czytania został – Dawid Dworak
II miejsce – Anna Szczepek
III miejsce – Oliwier Świątek

wyróżnienie – Sebastian Dąbrowa

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023