Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

W środę 8 czerwca 2022 r. uczniowie z PSP w Jaroszowie wraz z opiekunami udali się na trzydniową wycieczkę do Malborka, Gdańska, Gdyni, Władysławowa i na Przylądek Rozewie. W wycieczce brali udział uczniowie z klas 4-8.

Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już od połowy października 2021 r. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Zamek Krzyżacki w Malborku -  największą gotycką twierdzę w Europie i największą na świecie budowlą ceglaną. Wycieczkowicze zakwaterowani byli w pensjonacie we Władysławowie-Chłapowie. Wieczorem uczniowie zobaczyli Aleję Gwiazd Sportu, a także zwiedzili teren Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie. Pierwszy dzień wycieczki zwieńczono spacerem na plaży i pięknym zachodem słońca nad Morzem Bałtyckim.

Na drugi dzień zaplanowano  zwiedzanie Gdańska i Gdyni. Mocnych przeżyć dostarczyła pani przewodnik, która oprowadziła grupę po Westerplatte. W centrum
Gdańska uczniowie szli Drogą Królewską prowadzącą od Bramy Wyżnej do Bramy
Złotej, położonej nad Mołtawą. Wraz z panią przewodnik zwiedzono również: Złotą Bramę jako łuk triumfalny, ulicę Długą, kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, symbol miasta – Fontannę Neptuna i Dwór Artusa. W Gdyni rozpoczęto zwiedzanie od
Skweru Kościuszki i wjazdu kolejką linową na Kamienną Górę (punkt widokowy na panoramę miasta).  W gdyńskim porcie uczniowie widzieli statki muzea: „ORP Błyskawica” i „Dar Pomorza”. Wieczorem był czas na spacer po plaży, grillowanie, a także grę w piłkę
siatkową oraz zabawę przy ulubionej muzyce.

Trzeciego dnia, uczniowie przebyli pieszo w kierunku Jastrzębiej Góry, na
Przylądek Rozewie. Przez Wąwóz Chłapowski, wchodzący w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego plażą i brzegiem morza, przeszli do urokliwego zakątka, który do niedawna uważany był za najdalej na północ wysunięte miejsce w Polsce (obecnie Jastrzębia Góra).

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele:  Monika Bytnar-Gołembiowska,  Joanna Pietras, Paweł Rataj i Tomasz Dziurla.