Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Dnia 09.03.2023 r.uczniowie z klasy 8a z ZSP w Jaroszowie wraz z opiekunami odwiedzili dawną stolicę Polski- Kraków.

Organizator konkursu -Fundacja PGE zaprosiła uczniów do Muzeum Narodowego w Krakowie. Młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w interesującej lekcji muzealnej.

Dla ósmoklasistów została przygotowana lekcja muzealna pt.: „Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku?”.

Nikt  nie przypuszczał chyba, że sztuka współczesna, często nie do końca zrozumiała przez odbiorców, może wywołać  wśród młodzieży tyle pozytywnych emocji, wrażeń i refleksji.Jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że ósmoklasiści w ciekawy i zaangażowany sposób analizowali  i interpretowali  dzieła wybranych twórców.  Odważnie i rzeczowo wypowiadali swoje zdanie na ich temat.

Oprócz wizyty w Muzeum Narodowym wycieczkowicze zobaczyli niektóre zabytki Krakowa m.in.: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską. Zwiedzanie znanych miejsc Krakowa było również okazją do powtórzenia wiedzy historycznej, którą zafundowała swojej klasie wychowawczyni Pani Agnieszka Nowacka.

Zarówno uczniowie jak i opiekunowie wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wszyscy przez długie lata będą pamiętać super wycieczkę, którą dzięki zwycięskiej pracy plastycznej koleżanki z klasy - Martyny Treli -podarowała klasie 8a  Fundacja PGE.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023