Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

We wtorek - 16 maja 2023 r. - uczniowie z klasy III z PSP w Jaroszowie wraz z opiekunami: Tomaszem Dziurlą - katechetą, ks. Markiem Krysiakiem - proboszczem jaroszowskiej parafii oraz swoimi rodzicami udali się na wycieczkę do Wałbrzycha, która była jednocześnie pielgrzymką dziękczynną dzieci pierwszokomunijnych za otrzymany dar Eucharystii.

Pierwszym i najważniejszym punktem programu było nawiedzanie kościoła p.w. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, który został wybrany przez ks. proboszcza na miejsce tegorocznego dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. Szczegółową historię dotyczącą tego neogotyckiego kościoła przedstawił nam ks. dr Wiesław Rusin - proboszcz wałbrzyskiej parafii.

Następnie przeszliśmy do malutkiego jedenastowiecznego kościółka - sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, w którym uczestniczyliśmy we Mszy św. i nabożeństwie majowym. Po zakończonym dziękczynieniu udaliśmy się do Szczawna Zdroju, aby tam wejść na Wzgórze Giedymina. Po drodze uczestniczyliśmy w kilku konkursach przyrodniczych i religijnych. Weszliśmy również na wysoką wieżę widokową, z której rozpościerał się widok na cały Wałbrzych i piękną umajoną okolicę. 

Zrelaksowani górską wędrówką zeszliśmy do pobliskiej restauracji na pyszny obiad. Zwiedziliśmy także park zdrojowy, w którym kupiliśmy wiele pamiątek, zjedliśmy smaczne lody i gofry. Pełni duchowych wrażeń, a także utrudzeni uczestnictwem w tegorocznej wycieczko-pielgrzymce wróciliśmy do Jaroszowa ze śpiewem i modlitwą na ustach.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023