Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

We wtorek - 30 kwietnia 2024 r. -  jak co roku w przeddzień Świąt Majowych, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział w Patriotycznym Korowodzie Radości.

Maj rozpoczyna się ważnymi świętami: Świętem Pracy, Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchodzimy te święta radośnie, w poczuciu dumy, szacunku dla symboli narodowych i wartości, które niosą.

Uczniowie klasy 4 i 7, którzy przygotowali krótki apel, przedstawili krótki rys historyczny każdego święta. Przypomnieli, że 1 maja 2004 roku Polska stała się oficjalnym i równoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Dzisiaj daje nam to poczucie bezpieczeństwa i wspólnej walki o prawa człowieka.

Pani dyrektor szkoły Beata Jankiewicz, podziękowała uczniom i nauczycielom za apel oraz piękne przygotowanie klas w barwach biało-czerwonych. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważne jest dzisiaj być Polakiem, żyć w wolnej ojczyźnie i móc doceniać tę wolność. Pani dyrektor zachęcała również do manifestowania swoich uczuć do ojczyzny i jej historii poprzez wywieszanie flagi, biało-czerwonego symbolu naszej ojczyzny.

Ostatnim elementem obchodów Świąt Majowych był przemarsz Patriotycznego Korowodu Radości ulicami Jaroszowa. Biało- czerwone barwy świadczyły o nas, że jesteśmy Polakami dumnymi ze swojej ojczyzny.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023