Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W czwartek – 9 maja 2024 r. – uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą Małgorzatą Januś i katechetą Tomaszem Dziurlą wybrali się na wycieczkę do Świdnicy.

Oto relacja uczestników:

Do Świdnicy jechaliśmy pociągiem z dworca Strzegom Miasto już po 7. rano. Po przyjeździe  pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę Katedry, po której oprowadził nas pan Tomasz. Wielkie wrażenie wywarła już od wejścia – nawa główna i ołtarz. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy ołtarzu św. Dyzmy i przy Ogrodzie Oliwnym i tam wysłuchaliśmy ciekawych opowieści biblijnych.

Następnie spacerkiem udaliśmy się w stronę Kościoła Pokoju - unikatowej w skali Europy i świata budowli wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W kościele mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy konserwatorów i wysłuchać historii chrzcielnicy usytuowanej poza główną częścią budowli. Postanowiliśmy również policzyć wszystkie drzwi wejściowe; podobno jest ich aż 27!

Wracając do Rynku, zajrzeliśmy na ulicę Franciszkańską, na której odnaleźliśmy pomnik dzików – dorosłego dzika o wysokości około metra i stado pięciu młodych oraz… skrzynię. W tym miejscu z pewnością powstały najciekawsze zdjęcia!

Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy była Wieża Ratuszowa, z której rozpościera się piękna panorama Świdnicy i okolic. Zachwyciła nas ta atrakcja. Oczywiście, określiliśmy, w którym kierunku szukać Jaroszowa i poszliśmy zwiedzać Rynek. Spodobały nam się kamieniczki oraz fontanny.

Pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem do Strzegomia. To była bardzo udana wycieczka – na Świdnicę popatrzyliśmy okiem turysty – i bardzo nam się to miasto spodobało. Tak się zapaliliśmy do zwiedzania pobliskich miast, że następnym razem pojedziemy do Jawora lub Legnicy.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023