Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Dnia 7 czerwca 2024 r. trzecioklasiści udali się na wycieczkę do Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja kontroli bezpieczeństwa, zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i z jego funkcjonowaniem. Naszym przewodnikiem był pan Artur Grajny – tato Amelki z klasy 3a, który jest pracownikiem Straży Granicznej.

Po przejściu odprawy i kontroli bezpieczeństwa, dzieci oglądały śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zadawały mnóstwo pytań ratownikowi medycznemu. Z dużym zaciekawieniem dzieci przyglądały się pracy strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, którzy demonstrowali wyposażenie wozów strażackich i ich działanie w trakcie akcji. Niezwykle atrakcyjne i emocjonujące było spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Straży Granicznej z zespołu interwencji pirotechnicznych i pokaz mobilnego robota, który jest wykorzystywany do rozpoznania różnego rodzaju przedmiotów, w tym pozostawianych bagaży.

Dzięki wizycie w Porcie Lotniczym trzecioklasiści dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie i bezproblemowo podróżować, ale również poznali pracę służb lotniskowych od kuchni.

Dziękujemy Panu Arturowi Grajnemu i wszystkim pracownikom lotniska za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę podczas wycieczki.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023