Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2025 by GPIUTMD

W piątek - 21.02.2025 r. - w ZSP w Jaroszowie gościli: pani Dominika Pacułt i pan Bartosz Surman - pracownicy dydaktyczni Muzeum Narodowego Gross-Rosen w Wałbrzychu.

Pani Dominika przeprowadziła bardzo wartościowe warsztaty edukacyjne - lekcję muzealną pt. „Historia KL Gross-Rosen zapisana w przedmiotach”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z kl. VII, a opiekę nad nimi sprawował katecheta - Tomasz Dziurla.

Celem zajęć było rozbudzenie wśród uczestników ciekawości poznawczej, aktywności badawczej, twórczego działania i zainteresowania historią II wojny światowej. W tym celu pani Dominika sięgnęła po nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej, m.in. „kufer pełen dziedzictwa”. Była to atrakcyjna forma zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem dokumentów, map i wspomnień byłych więźniów. Poprzez prezentację replik obozowych przedmiotów i wspólną analizę dokumentów prowadząca zajęcia przybliżyła naszej młodzieży trudną historię byłego nazistowskiego obozu KL Gross-Rosen i dramat tysięcy jego ofiar.

Mamy nadzieję, że lekcje muzealne prowadzone przez pracowników Muzeum Narodowego Gross-Rosen będą stałym elementem kształcenia historycznego i patriotycznego w jaroszowskiej szkole.