Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

„Tupie w trawie jakiś zwierz,
Toż to drepcze mały jeż,
Gdy się zbliżysz stroszy igły,
Nie da się pogłaskać nigdy...."

We wtorek - 9 listopada 2021 - przedszkolaki świętowały Dzień Jeża.

Podczas zajęć, dzieci miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą życia jeży. Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom. Nie zabrakło także tradycyjnej zabawy pt. „Na dywanie  siedzi jeż...", wesołych zabaw przy muzyce oraz wspaniałych prac plastycznych, w których wykonanie dzieci włożyły wiele serca. 

Sówki układały puzzle, a także zostały im wręczone medale „Przyjaciela jeża”. Dzieci bardzo dobrze rozwiązywały zagadki.  Biedronki poznały  zwyczaje jeży oraz ich ulubione przysmaki. Z ziemniaka wykonały swoje własne jeże, którym nadały imiona.  Nasze najmłodsze przedszkolaki Żabki wykonały jeża według zakodowanego wzoru , a także dowiedziały się wiele ciekawostek na temat ich życia.