Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

W dniu 10 listopada 2021 w jaroszowskim przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości.

Powiewa flaga
Gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze
Biel jest i czerwień
Czerwień - to miłość
Biel - serce czyste…
Piękne są nasze
Barwy ojczyste.
Czesław Janczarski
„Barwy ojczyste”

Placówka przystąpiła do akcji MEiN ph. „Szkoła do hymnu”. Podczas świętowania, u dzieci rozwijane było poczucie przynależności do narodu polskiego oraz poszerzana była wiedza na temat własnej ojczyzny.

Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych. Na zakończenie uroczystości - o godzinie 11:11 - ubrani na galowo oraz z zachowaniem właściwej postawy dzieci i nauczyciele odśpiewali hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”.

Żabki w tym dniu przepięknie zatańczyły polski taniec ludowy „Krakowiak”, a dzień wcześniej wykonały flagi metodą wydzieranki.

Biedroneczki zaśpiewały i zatańczyły taniec do piosenki „Mały Polak, przedszkolak” oraz oglądnęły prezentację multimedialną pt. „Symbole narodowe”. Dla utrwalenia barw narodowych, wykonały flagę Polski z wykorzystaniem kolorowego papieru.

Sówki zaśpiewały piosenkę ZoZi „Co to jest niepodległość?” oraz zatańczyły taniec „Odzyskanie niepodległości”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.