Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

We wtorek - 14 maja 2024 r. – przedszkolaki z Jaroszowa odwiedził wyjątkowy gość. Pani Dorota Kwiatkowska- Dziura z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom filia w Jaroszowie zapoznała dzieci  z tradycyjną japońską sztuką teatralną kamishibai.

Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie.

Podczas zajęć, pani Dorota przedstawiła dzieciom bajkę pt. : „Magiczna gąsienica”. Piękne ilustracje sprawiły, że choć na chwilę przedszkolaki mogły wytężyć swoją wyobraźnię, wejść w baśniowy świat i zobaczyć go oczami gąsienicy.

Po magicznym spotkaniu z bohaterem bajki, dzieci wyklejały przyniesione przez bibliotekarkę gąsienice oraz wypełniały kolorowanki. To niezwykle ciekawe spotkanie dało dzieciom możliwość obcowania z książką w niekonwencjonalny sposób.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023