W środę rano - 26 września 2018 r. - 40 uczniów z klasy 8 SP oraz 3 gimnazjum wraz z nauczycielami wyjechało na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia na zajęcia akademickie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Więcej…

 

W dniach 24 - 25.09.2018 r. uczniowie z kl. IIa i IIIa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa  „Salamandra" w Myśliborzu.

Więcej…

 

W piątek - 21 września 2018 r. - uczniowie  z klasy VI i VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w całodniowej wycieczce edukacyjnej do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie.

Więcej…

 

To hasło tegorocznej akcji „Sprzątania Świata”, która w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie  odbyła się 21 września 2018 r.

Więcej…

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

W pogodny czwartek - 20 września 2018 r. - Przedszkole w Jaroszowie po raz kolejny uroczyście obchodziło Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Więcej…

 

Dnia 18 września 2018 r. na boisku Orlik w Stanowicach odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Strzegom pod patronatem Moniki Wielichowskiej Posłanki na Sejm RP i Wiesława Kiliana Senatora RP.

Więcej…

 

W słoneczne niedzielne popołudnie - 16.09.2018 r. - odbyło się jubileuszowe - „XV Spotkanie Religijno-Patriotyczne w Rusku”, poświęcone pamięci wszystkich poległych a także żyjących jeszcze więźniów byłego Obozu Pracy Więźniów Politycznych w Jaroszowie-Rusku.

Więcej…

 

Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego obfituje w wiele wrażeń i emocji, nie inaczej było w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, gdzie w dniach 5 i 6 września zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Więcej…

 

Już 4 września 2018 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie programowały trasę Robota DOC.

Więcej…

 

Wakacyjna aura sprzyjała temu, by uroczysty apel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym zorganizować na podwórku szkolnym. Dla wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz gości, którzy wzięli udział w uroczystym apelu był to ważny moment.

Więcej…

 

W niedzielne południe-  2 września 2018 r. - były obóz koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy był  miejscem szczególnego uczczenia pamięci pomordowanych i zamęczonych katorżniczą pracą ludzi w czasie II wojny światowej.

Więcej…

 

 

 

Transgraniczne Miasto Dzieci to trzyletni projekt edukacyjny adresowany do dzieci pogranicza polsko - czeskiego, organizowany przez Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy oraz Izbę Gospodarczą Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove, dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Więcej…

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Jaroszowie było zorganizowane 22 czerwca 2018 r. na podwórku szkolnym w dwóch odsłonach.

Więcej…

 

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”

ks. Jan Twardowski

W czwartkowe popołudnie - 21.06.2018 r. – o godz. 16.00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostało zorganizowane uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów.

Więcej…