W niedzielę - 17.09.2017 r. - odbyła się uroczystość pod nazwą „XIV Spotkanie Religijno-Patriotyczne w Rusku”, poświęcona pamięci wszystkich poległych, a także żyjących jeszcze więźniów byłego obozu pracy.

Więcej…

 

Nie ma śmieci – są surowce” - to hasło tegorocznej ogólnopolskiej edycji akcji „Sprzątania Świata”, która w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się 15 września 2017 r.

Więcej…

 

W dniu 11.09.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się wybory do Szkolnej Rady Wolontariatu.

Przewodniczącą została ALEKSANDRA SYPKO z kl. VII, a zastępcą MARIA MICHAŁOWSKA z kl. II gimnazjum.

Wolontariusze podczas spotkania zaplanowali na nowy rok szkolny realizację wielu akcji charytatywnych, m.in. włączą się w akcję „Szlachetna Paczka”, WOŚP, pomoc seniorom, pomoc dla Domu Dziecka.

Wolontariusze zadeklarowali, że nadal będą angażować się w pomoc innym potrzebującym ludziom. Do Koła Wolontariatu obecnie przystąpiło 15 uczniów, ale koordynator serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą „czynić dobro”. Już 21 września br. wolontariusze wraz z opiekunem będą uczestniczyć w 5. Marszu Kapeluszowym w Strzegomiu, na który zamierzają przygotować słodką niespodziankę.

 

Piąty raz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” promującej czytelnictwo i dorobek literatury polskiej.

Więcej…

 

Wyjątkowo, bo 4 września, rozpoczął się rok szkolny w polskich szkołach. Również w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie dało się wyczuć wyjątkową atmosferę.  Dla wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz gości, którzy wzięli udział w uroczystym apelu był to ważny moment.

Więcej…

 

Były obóz koncentracyjny Gross- Rosen w Rogoźnicy w niedzielne południe w dniu 3 września  był  miejscem corocznego uczczenia pamięci zamordowanych i zamęczonych ludzi w czasie II wojny światowej.

Więcej…

 

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, 1 września w godzinach popołudniowych, odbyło się pierwsze zebranie z rodzicami dzieci przedszkolnych. Charakter zebrania był typowo organizacyjny.

Więcej…