Barbórka to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie. Ten dzień jest okazją, by docenić ciężką pracę górników.

Uroczystość Dnia Górnika w jaroszowskiej szkole odbyła się w poniedziałek - 4 grudnia. Uczniowie z klas I-III SP powitali przybyłych Gości: Pana Janusza Partykę oraz przewodniczącego Rady Rodziców Pana Remigiusza Wołowca.

Program artystyczny został przygotowany przez trzecioklasistów i ich wychowawczynie – Elżbietę Szczepanik i Annę Madej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając. Nie zabrakło również kwiatów, laurki  oraz  życzeń dla górnika.

Po części artystycznej, głos zabrała dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, która przypomniała uczniom, że bogactwem Jaroszowa jest glina, którą wydobywa się także w kopalni. Następnie pan Janusz Partyka krótko, ale bardzo ciekawie, opowiedział o ciężkiej pracy w odkrywkowej kopalni „Stanisław” w Jaroszowie.

Na zakończenie Gość podziękował uczniom za bardzo udany występ oraz podarował dzieciom słodkie upominki.