Dźwięk dzwonków i głośne, basowe „Ho, Ho, Ho” dało się słyszeć 6 grudnia 2017 r. w dwóch budynkach należących do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Już od samego rana można było wyczuć atmosferę oczekiwania na wyjątkowego Gościa. Bez względu na wiek, każde dziecko czuło przyjemność ze spotkania z Mikołajem. W tym roku, wyjątkowo dużo słodkich upominków otrzymali jaroszowscy uczniowie, ponieważ do Orszaku Świętego Mikołaja przyłączyli się także członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko – pan Michał Smółka i pan Wojciech Bardoń oraz radna pani Krystyna Lewicka.

Przedszkolaki wyczekując na upragnionego Gościa, śpiewały piosenki oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie grup. Orszakowi Świętego Mikołaja towarzyszył także specjalny mikołajowy pomocnik  -  zastępca Burmistrza Strzegomia – Pan Wiesław Witkowski, który każde dziecko obdarował książeczką i słodkościami. Oprócz worka pełnego prezentów, Mikołaj, przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Mikołaj odwiedził każdą klasę i każdy uczeń dostał słodki poczęstunek. Był także czas, by pochwalić się szkolną choinką, którą udekorowali uczniowie, przygotowując oryginalne ozdoby. Każda z klas - od 4 do 7 oraz gimnazjaliści – prześcigała się w pomysłach i miała okazję pochwalenia się swoją kreatywnością.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców oraz uczniom z Samorządu Uczniowskiego – Roksanie Chodorowskiej, Julii Kowalczyk, Marii Michałowskiej (fotograf)
i Bartoszowi Matuszakowi - za pomoc Mikołajowi w rozdawaniu prezentów naszym uczniom i nauczycielom.

Dziękujemy także wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Dziadkom i Babciom, którzy zaangażowali się w wypełnienie pięknymi świątecznymi ozdobami Kiermaszu Świątecznego,  przygotowanego przez Samorząd  Uczniowski.