Wielkimi krokami zbliżają się kolejne w naszym życiu święta Bożego Narodzenia, a ich bliskość wprowadza każdego z nas w wyjątkowy nastrój. Atmosfera wielkiej radości, życzliwości, miłości, pokoju, ciepła rodzinnego i wspólnego kolędowania, to tylko niektóre aspekty towarzyszące tym wyjątkowym świętom. Każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten największy cud - cud narodzenia Bożej Dzieciny.

Premiera tegorocznych Jasełek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się w niecodziennej scenerii. W piątkowy poranek - 22.12.2017 r. - w kościele parafialnym w Jaroszowie, uczniowie przedstawili przed swoją publicznością przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę oraz panie Małgorzatę Januś i Joannę Pietras, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. Jasełka 2017 – Noc nad Betlejem.

W tegorocznych Jasełkach wystąpili następujący uczniowie: Zofia Malinowska (anioł narrator), Zuzanna Kawiak (anioł narrator), Wioletta Kardynał (archanioł Gabriel), Roksana Chodorowska (Maryja), Kacper  Siembrzuch (św. Józef), Maciej  Makówka (trębacz), Małgorzata  Saruga (anioł 1), Maria  Michałowska (anioł 2), Julia  Kowalczyk (anioł 3), Julia  Drohomirecka (archanioł), Bartosz  Głód (pasterz 1), Adrian  Głód (pasterz 2), Dominik  Antosiak (pasterz 3), Alan  Korzystka (pasterz 4), Przemysław  Januś (król 1), Bartłomiej  Giza (król 2), Gabriel  Nowak (król 3), Malwina Dzieniszewska (dworzanin), Nicole  Matuszak (wróżbita), Bartosz  Matuszak (zły duch), Sebastian  Bohonos (król Herod), Kornelia Łabędzka (śmierć) oraz uczniowie ze scholii „Emaus” (chór anielski).

Na to wymowne przedstawienie bożonarodzeniowe przybyli: pani Beata Jankiewicz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, rodzice, uczniowie oraz goście w osobach: ks. Marek Krysiak - Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, pani Krystyna Lewicka oraz pan Zbigniew Miłek - radni Rady Miejskiej w Strzegomiu, a także pan Remigiusz Wołowiec – Przewodniczący Rady Rodziców.

Przez swoją grę na scenie „młodzi aktorzy” przybliżyli widzom wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, a chór anielski towarzyszył aktorom pięknym śpiewem kolęd.

To była wspaniała uczta duchowa, która wprowadziła nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów we właściwą atmosferę Wigilii klasowych, kończących zajęcia szkolne przed przerwą świąteczną.