W dniu 19 grudnia 2017 roku mieliśmy w szkole wyjątkowego gościa. Przyjechała do naszej szkoły Pani Monika Drozdowska- Starszy specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej- pracownik Nadleśnictwa Świdnica.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w  zajęciach przygotowanych przez panią Monikę pt. „Zwierzęta Naszego Lasu”.  Ta niezwykła lekcja  przyrody odbyła się w dwóch grupach: klasy I-III i IV-V. Pani leśnik przywiozła ze sobą  piękne, naturalne eksponaty dzięki którym zajęcia stały się wspaniałą podróżą po świecie fauny naszych lasów. Największym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione przez panią Monikę poroża.  Uczniowie mogli na własne oczy zaobserwować- co na głowie nosi: jeleń, sarna, muflon, łosia czy daniel. Mogli również doświadczyć, że nie jest łatwo tym zwierzętom, gdyż takie poroża to nieraz waga nawet kilku kilogramów. Najwięcej emocji  jednak wzbudziło porównanie milutkiego i miękkiego futra lisa oraz twardego i szorstkiego dzika.

Na koniec spotkania Pani v-ce dyrektor  Violetta Posłuszna- Koziałkowska podziękowała pani Monice i wręczyła pamiątkowy gadżet wykonany ze skarbów lasu.

To wyjątkowe spotkanie odbyło się dzięki  współpracy naszej szkoły z Nadleśnictwem Świdnica i kilkuletniemu zaangażowaniu w zbiórkę kasztanów i żołędzi, mającą na celu pomoc zwierzętom leśnym przetrwać okres zimy.  Koordynatorem współpracy i spotkania była Dorota Burzyńska