Dnia 7 marca 2018 r. uczniowie z klasy I A i II A Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie udali się wraz z wychowawczyniami –  Dominiką Pieszko i Barbarą Zbrożek na wycieczkę do HYDROPOLIS - obecnie jednej z najpopularniejszych atrakcji naukowych we Wrocławiu.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych nt. „Właściwości wody”.  Multimedialna ekspozycja podzielona była na kilka stref. Młodzi odkrywcy,  zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęli od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, który wyświetlono na ekranie 360º. Następnie dzieci eksplorowały głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona. Poznali także zachowania zwierząt i ich strategie, które wykorzystują, aby przetrwać w podmorskich głębinach.

W kolejnych salach uczniowie odkrywali historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznali system oczyszczania wody we Wrocławiu.

Wizyta w HYDROPOLIS była połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna oraz angażująca  forma uczestnictwa w zwiedzaniu, na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie i uwrażliwiła uczniów na problem deficytu wody i jej oszczędzania. Najmłodsi uczniowie z Jaroszowa do szkoły wrócili bardziej zintegrowani, zadowoleni oraz pełni pożytecznej wiedzy.