Uczniowie klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie 11 kwietnia 2018 r. wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, czyli Pasowaniu na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczyste ślubowanie dzieci złożyły w obecności dyrektor szkoły – Beaty Jankiewicz, rodziców i bibliotekarki – Moniki Bytnar-Gołembiowskiej oraz uczniów z aktywu bibliotecznego.

Tradycyjnie, dla najmłodszych Czytelników przygotowano zeszyty biblioteczne z legitymacjami czytelniczymi, kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów z Koła „Mały Artysta” pod kierunkiem nauczycielki – Doroty Burzyńskiej, program artystyczny, zabawę w odgadywanie postaci z bajek oraz pamiątkowe „Prośby książki”, które staną się stałym elementem gazetki klasowej. Bibliotekarka przekazała także listy do Rodziców uczniów, w którym m.in. prosiła o wsparcie działań szkoły w ramach edukacji czytelniczej, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju dzieci.

Od początku roku szkolnego, uczniowie systematycznie korzystają ze szkolnego księgozbioru. Najbardziej aktywni czytelnicy, podczas uroczystości otrzymali zaproszenia na wyjątkową „NOC BIBLIOTEK”, która trzeci raz zostanie zorganizowana w jaroszowskiej szkole 15 czerwca 2018 r. oraz pamiątkowy „tęczowy piasek” wykonany przez aktyw biblioteczny. Wśród nagrodzonych były: Zuzanna Pikuła, Julia Bagienko, Karolina Wiraszka i Julia Miklaszewska.

Spontaniczne reakcje pierwszaków oraz ich szczerość i pomysłowość dały wszystkim obecnym dużo pozytywnej energii i wywołały uśmiech na twarzy. Nowo pasowani Czytelnicy wykonali jeszcze w swych zeszytach bibliotecznych zadanie plastyczne ph. „Moja ulubiona postać z książki”.

Od początku roku szkolnego uczniowie ZSP w Jaroszowie systematycznie korzystają z multibiblioteki szkolnej. W tym roku księgozbiór został wzbogacony o wszystkie lektury obowiązujące w nowej podstawie programowej zakupione z dodatkowych środków Gminy Strzegom.