Dnia 10 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas trzecich z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w się XIII Gminnym Turniej Wiedzy o Regionie, który odbył się  w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Strzegomiu.

Uczniowie wywalczyli I miejsce w turnieju i otrzymali piękne nagrody oraz  nagrodę specjalną dla szkoły, ufundowaną przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej.

Trzyosobowa drużyna  z Jaroszowa, w składzie: Łucja Kołodziej (IIIb), Rozalia Nycz (IIIa) i Przemysław Januś (IIIb), rywalizowała z siedmioma drużynami ze szkół podstawowych gminy Strzegom. Dzieci przygotowały ciekawą śpiewaną prezentację, w której przedstawiły siebie i szkołę, a później przystąpiły do zadań turniejowych, wykazując się dużą wiedzą na temat miasta i gminy Strzegom oraz regionu dolnośląskiego. Podczas wykonywania konkurencji trzecioklasiści zaprezentowali swoją pomysłowość i spryt oraz umiejętność pracy w grupie

Gratulujemy zwycięzcom i wychowawczyniom, które przygotowały dzieci do konkursu - Elżbiecie Szczepanik i Annie Madej.