baner4.jpg

W niedzielne południe-  2 września 2018 r. - były obóz koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy był  miejscem szczególnego uczczenia pamięci pomordowanych i zamęczonych katorżniczą pracą ludzi w czasie II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od Polowej Mszy Świętej, odprawionej pod przewodnictwem ks. bpa prof. dra hab. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego. Bardzo ważnym punktem uroczystości był Apel Poległych, który wypowiedzieli w przejmujący sposób harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej ze Strzegomia.

Ostatnim punktem niedzielnych obchodów było złożenie wieńców i wiązanek przed mauzoleum przez licznie przybyłe delegacje, w tym również przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z dyrektor szkoły - Beatą Jankiewicz.

Poczet sztandarowy jaroszowskiej szkoły reprezentowali następujący uczniowie: Adrianna Dubielczyk, Daria Kowalczyk, Ernest Maicki, Hanna Peszek, Damian Struszka i Wiktoria Świątoniewska. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował nauczyciel - Tomasz Dziurla.

Udział wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości to wspaniałe i godne naśladowania świadectwo patriotyzmu, solidarności i pamięci o tych, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej - za wolność naszej Ojczyzny i pokój na świecie.