baner2.jpg

W czwartek – 10 stycznia 2019 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostały zorganizowane wyjazdy na spektakle teatralne w ramach drugiego w tym roku szkolnym „Dnia Teatru”.

Uczniowie z klas 5 - 7 SP wraz z nauczycielkami obejrzeli spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt. „Dzieci@sieci”, natomiast uczniowie z klasy 8 i 3 gimnazjum mogli zobaczyć przedstawienie multimedialno – teatralne pt. „Kolumbowie” nawiązujące nie tylko do utworów literackich młodych poetów powstańczych, ale także dokumentalnej powieści „Kamienie na szaniec”. Oba spektakle zostały wystawione w SCK przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Spotkania z teatrem są dużą atrakcją dla uczniów w każdym wieku. Poprzez uczestnictwo w sztuce teatralnej uczniowie odkrywają niuanse życia, uczą się na błędach i niepowodzeniach innych, a tym samym przepracowują trudne tematy w bezpiecznym środowisku. Kontakt z żywą kulturą i aktorami daje dzieciom i młodzieży dobrą lekcję kulturalnego zachowania, uczy skupienia i naturalnego reagowania na to, co dzieje się na scenie. W jaroszowskiej szkole rozumieją to nie tylko nauczyciele, ale także rodzice.