baner3.jpg

W piątek - 15 marca 2019 – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie uczniowie obchodzili Dzień Świętego Patryka.

Uczniowie z wszystkich klas – zaczynając od najmłodszych dzieci z klasy I SP,  aż po młodzież gimnazjalną – akcentowali swoim zielonym ubiorem tradycje tego święta. Pomysły na „zielony symbol” widoczne w ubiorze uczniów były różnorodne, co wyraźnie widać na zdjęciach upamiętniających ten dzień.

Święto to pochodzi z Irlandii i obchodzone jest 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.