baner5.jpg

Już po raz czwarty, tuż przed wakacjami 14 – 15 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie została zorganizowana „Noc Bibliotek” – nocna impreza  dla najlepszych czytelników z klas 1 -3 SP.

W „Nocy Bibliotek” wzięło udział 14 uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz 5 starszych dziewcząt z aktywu bibliotecznego. Swoich uczniów wieczorem odwiedziła także dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, która jak zwykle obdarowała ich słodką niespodzianką.

Uczniowie podzieleni zostali na grupy: „Księżniczek”, „Żabek”, „Wiewiórek” oraz „Sówek” i wzięli udział najpierw w zajęciach plastycznych na podwórku szkolnym, gdzie przy użyciu kolorowej kredy na chodniku rysowały swój plakat promujący akcję. Były zajęcia taneczne i rysowanie plakatów promujących czytelnictwo. Kolację dzieci zjadły w „Zielonej Klasie”. Ciekawą zabawą okazało się także układanie domina z książek.

Po krótkiej dyskotece, a później toalecie wieczornej - „Wróżki czytały dzieciom książkę do poduszki”. W tym roku była to „Dynastia Miziołków” Joanny Olech.

Uczniowie na pewno będą mieli co wspominać, a tego typu akcje nie tylko służą zdobywaniu serc czytelników, ale także pokazują im, że bycie aktywnym czytelnikiem przynosi konkretne profity.

Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycielki – Monikę Bytnar – Gołembiowską i Barbarę Zbrożek.