b1.jpg

W piątek - 8 listopada 2019 r. - w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Wśród zaproszonych gości była radna Krystyna Lewicka, ksiądz proboszcz Marek Krysiak, oraz rodzice uczniów naszej szkoły.  Uroczystość rozpoczęto hymnem szkoły, do którego w swoim przemówieniu nawiązała dyrektor Beata Jankiewicz, podkreślając znaczenie hymnu w życiu szkoły i hymnu państwowego w życiu każdego Polaka.

Festiwal rozpoczęła klasa 8 śpiewając Rotę – pieśń hymniczną. Następnie uczniowie każdej klasy – od pierwszaków po ósmoklasistów - prezentowali przygotowane z wychowawcami pieśni i piosenki patriotyczne:

kl.1A - Piosenka młodego patrioty

kl. 2A – Co to jest niepodległość?

kl. 3A - Jak szło wojsko raz ulicą

kl. 4A - Przybyli ułani

kl. 5A – Serce w plecaku

kl. 5B -  Pierwsza Kadrowa

kl. 6A - Rozkwitały pąki białych róż

kl. 6B – Mój ty rozmarynie

kl. 8A – Pałacyk Michla

Słowa piosenek i pieśni przypominały zebranym o Polakach walczących za Ojczyznę, patriotyzmie i gotowości do walki o wolność Ojczyzny i oddania za nią życia.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wraz z przedszkolakami odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu polskiego. To  była najważniejsza chwila obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości.