baner7.jpg

W piątek - 20.12.2019 r. - w jaroszowskiej świetlicy wiejskiej uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przedstawili przed swoją publicznością, przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę oraz panią Dominikę Pieszko, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Bajkowe Jasełka".

W tegorocznych Jasełkach wystąpili: Adrianna Dubielczyk (Maryja), Damian Struszka (św. Józef), Julia Drożdż (anioł 1, wokalistka), Maja Angrys (anioł 2), Julia Soroka (anioł 3), Kornelia Łabędzka (mama, wokalistka), Zuzanna Pikuła (dziecko 1), Julia Miklaszewska (dziecko 2), Antoni  Kowalczyk (dziecko 3), Emilia Baniewicz (dziewczynka z zapałkami), Ignacy Pieszko (Jaś), Magdalena Kossowicz (Małgosia), Alex Nowak (Pinokio), Aleksandra Hućko (Czerwony Kapturek, wokalistka), Julia  Drohomirecka (głos z szopki), Kacper Młynarski (wokalista) oraz Wiktoria Świątoniewska (wokalistka). Gra aktorska uczniów oraz śpiew kolęd i pastorałek zostały wzbogacone adekwatnymi do danej sytuacji scenicznej podkładami muzycznymi i okazjonalną prezentacją multimedialną.

W tym bardzo symbolicznym, wzruszającym i dającym wiele do myślenia przedstawieniu bożonarodzeniowym uczestniczyli również: pani Beata Jankiewicz - dyrektor szkoły, wicedyrektor Violetta Posłuszna – Koziałkowska, Grono Pedagogiczne, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni Goście: ks. Marek Krysiak - proboszcz Parafii w Jaroszowie,  pani Maria Kierko - instruktor świetlicy wiejskiej w Jaroszowie, pani Wioletta Kuczerka - pracownik Klubu Seniora w Jaroszowie.

Przedstawienie i wspólne kolędowanie wprowadziło uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości w radosną atmosferę Wigilii szkolnej, która kończy zajęcia szkolne przed zimową przerwą świąteczną.