baner5.jpg

Pod takim hasłem „Turysto szanuj zieleń” w czwartek – 18.09.2014 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w corocznej akcji Sprzątania Świata.

Różnorodnymi działaniami objęto wszystkich uczniów szkoły. Akcję rozpoczęto apelem, który poprowadziła koordynatorka akcji Dorota Mielcarek, która zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa i celem akcji, a następnie przydzieliła zadania.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wykonywali prace plastyczne związane z tematem akcji. Klasa II SP uczestniczyła w zajęciach multimedialnych o Parkach Narodowych Polski, a klasa trzecia zaprojektowała planszę z regulaminem prawidłowego zachowania się w lesie. Klasa IV wraz z wychowawcą i nauczycielką Dorotą Mielcarek posadziła cebulki wiosennych kwiatów na klombie przed szkołą.

Uczniowie klas gimnazjalnych porządkowali teren boiska, osiedla mieszkaniowego w Jaroszowie, okolicę cmentarza, kościoła wraz drogami doprowadzającymi oraz drogę do lasu w kierunku Bartoszówka.

Niestety, nadal przeraża nas była bardzo duża ilość śmieci różnego rodzaju. Wśród „atrakcji” śmieciowych znalazł się nawet manekin na ubrania i fotelik samochodowy dla dziecka.

Wszyscy uczestnicy spisali się na medal.