Organizatorzy: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, AKS Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Od początku do końca była radosna atmosfera, poszczególne biegi dostarczały mnóstwo emocji, a rywalizacja na dytansach odbywała się w duchu fair play. Bardzo sprawnie działało biuro zawodów, które dokonywało zapisów do biegów i marszu, a Panie z biura obdarzały wszystkich uśmiechami. Tym razem kapryśna aura nieco przeszkadzała, ale mimo to dobre humory dopisywały wszystkim. Uczestnicy mogli bawić się podczas rozgrzewki w tanecznych rytmach prowadzonej przez Monikę Bytnar – Gołembiowską i uczennice szkoły w Jaroszowie.

Otwarcia Marszobiegu dokonała Pani Dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz i dokładnie o godzinie 11:00 wystartował pierwszy bieg dziecięcy. W sumie przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W samo południe na trasę wyruszyli biegacze biegu głównego, a kilka minut po nich chodziarze Nordic Walking. Nie sposób pominąć faktu, że taka, a nie inna pogoda przed i w dniu Marszobiegu spowodowała, że trasa zawodów była typowo przełajowa i wymagająca z powodu błota i kałuż – jednak nikomu to nie przeszkadzało, a co najważniejsze wszyscy ukończyli rywalizację w dobrej formie i bez urazów. Po ukończonych biegach czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców.

Podczas Marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy za jedyne 5 zł., każdy los był nagradzany, a wszyscy uczestniczący w loterii otrzymali dodatkowo pastę do zębów. Zbieraliśmy środki finansowe na zakup sprzętu sportowego do uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego. Panie z obsługi loterii wraz z prowadzącym komentatorem sprzedali wszystkie losy i teraz będziemy czekać na zakup nowego sprzętu sportowego do szkoły.

Sprawna praca biura zawodów umożliwiła wcześniejsze, niż planowano, rozpoczęcie ceremonii nagradzania wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Trzeba przyznać, że nagrody były bradzo atrakcyjne i było ich bardzo dużo – a główną nagrodą był tradycyjnie rower MTB. Tym razem każdy uczestnik sobotnich zawodów otrzymał medal i miał szansę na wylosowanie nagrody, a samo losowanie było bardzo emocjonujące i uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna „pojechała” tym razem do biegacza ze Strzegomia.

Na koniec trochę statystyki – 189 uczestników Marszobiegu, 101 – tylu było uczestników w biegach dzieci i młodzieży oraz 88 – tyle osób wystratowało w biegu głównym i marszu Nordic Walking. Do wyrównania ubiegłorocznego rekordu frekwencji zabrakło jednego uczestnika, ale jak już wspominaliśmy, niepewna  pogoda mogła odstraszyć wielu chętnych. Zainteresowanie Marszobiegiem i frekwencja bardzo cieszy Organizatorów i motywuje do podejmowania coraz większych wysiłków w przygotowaniach do kolejnej edycji Marszobiegu. W sobotę odbywało się kilka innych imprez biegowych na terenie województwa i tak liczna frekwencja świadczy o coraz wyższej randze zawodów. Do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy czy powiatu, lecz również całego Dolnego Śląska.

Podsumowując należy podkreślić, że Organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach Marszobiegu, a uczestnicy docenili starania tworząc wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Poniżej znajdziecie pliki z wynikami oraz listę osób i podmiotów, które wsparły Organizatorów
w formie finansowej, rzeczowej lub usługowej, dzięki czemu Jubileuszowy V Jaroszowski Marszobieg Przełajowy miał oprawę godną Święta Sportu.

Poniżej linki do fotorelacji z Marszobiegu:

https://photos.google.com/share/AF1QipNsghhS7FfF7J98KmJwsOAfjWeRWeQ8JNpLZ--DAxx8oKmHgZ9Mh3wIBVH3lIoT2A?key=dVdnd3VGd3pfVk5aV3dNbWZ1SThWQjZaZDNTdEFn

https://www.facebook.com/pg/strzegomska.dwunastka/photos/?tab=album&album_id=1864682603547542

 

Wyniki: Kliknij aby pobrać.

 

Wsparcia udzielili:

Yo!Design – Marcin Bernatek
Program Wolontariatu Pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland
Maria Karkowska – radna powiatu świdnickiego
Wacław Karkowski – wynajem autobusu
Andrzej Wojtasik – firma Wojtasik Transport
GRANEX – Krzysztof Skolak
Decathlon Szczawno – Zdrój
Pucharki.pl
Super-Sport
Punkt Piękności – Maria Szymańska i Michał Szymański
ARYZTA Strzegom
OSP Jaroszów
Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy
Radio Sudety 24
Prezes AKS Strzegom Wiesław Witkowski
Sklep mięsny ASIA – Joanna Wieczorek
Anna Wojtasik
Jacek Ślęczkowski
Gabriela i Jerzy Siedleccy
Mariola i Krzysztof Dudek
Wojciech Dutkiewicz
Paweł i Ewa Farnholz
Zbigniew Przybylski
Bernard Świrniak
Paweł Buryło
Daria Fonferko
Tomasz Krymski
Brygida Szymańska
Mariusz Czerwiecki
Piotr Rzepecki
Zbigniew Rodak
Agnieszka i Michał Lech
Elżbieta Cichoń
Barbara Pietras
Marzena Król-Pidanty i Grzegorz Pidanty
Agnieszka Korpysz i Tomasz Kosiewicz
Ilona i Marek Dobrochowscy
Joanna Pietras
Paweł Rudnicki
Bożena i Mariusz Parchanowicz
Pani Marta (darczyńca prosił o anonimowość)
Krystyna Lewicka
Zbigniew Miłek
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jaroszów i Rusko
Stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa”
Sołtys wsi Jaroszów Zbigniew Kołodziej
OSiR Strzegom
Strzegomskie Centrum Kultury
Społeczność Biegowa Strzegomska Dwunastka