KOLCZASTY JEŻ
A w ogrodzie jeżyk śpi.
Zbudź się jeżu, zbudź.
Lecz nie podam ręki Ci, bo mnie będziesz kłuć.
Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma,
To każde z dzieci lubi go jak ja.

Przy okazji poznania literki „J” oraz „j” dzieci z klasy I SP wykonały pracę plastyczną metodą „Edukacji przez ruch” Doroty Dziamskiej.

Zaczęły od wypełniania pastelami, przy muzyce wielkiej kropli deszczu. Później rytmicznie chodząc wokół stołu pierwszaki kreśliły naprzemiennie kreski w rytm muzyki. W trakcie zabawy uczniowie odkryli, że z plątaniny kresek wyłoniła się znajoma im postać. Na stołach pojawiły się duże jeże. Dzieci spontanicznie dorysowały im oczy, nogi oraz samodzielnie rysowały jesienne liście.

Dzięki tej metodzie wspierany jest prawidłowy rozwój dziecka, zapewniając wszechstronną, zintegrowaną stymulację. Wspiera ona również rozwój pamięci długotrwałej, a także zapewnia każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu oraz poczucie akceptacji.