Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

 

W programie Akademii, który jest realizowany od kilku lat w jaroszowskim przedszkolu, znajduje się m.in. kodowanie na macie, zajęcia z robotami dla najmłodszych, wieża z kubeczków, kubeczkowe sudoku, zabawy z ozobotami czy dyktando graficzne.  Dzieci uczą się nie tylko podstaw programowania, ale też doskonalą umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i zdolności komunikacyjne.

Kubeczki z potencjałem

Są to zabawy ze zwykłymi jednorazowymi kolorowymi kubeczkami, które jak się okazuje wcale takie zwykłe nie są, mają ogromny potencjał edukacyjny... także w nauce podstaw kodowania. Możemy zaproponować dzieciom ułożenie sudoku lub odwzorowywanie zaproponowanego układu kubków. Możemy też tworzyć rytmy, wyszukiwać błędy w już ułożonym rytmie z kubeczków...

Przygoda z ozobotem

Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując , z wykorzystaniem ozobotów, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co powoduje, że dziecko odnosi natychmiastowy sukces a tym samym przyswajalność wiedzy staje się większa.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023