Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Z okazji Dnia Dziecka - 03.06.3022 r. – uczniowie z ZSP w Jaroszowie z klasy 5a, 7a i 7b pojechali na wycieczkę do „Alpakowego Raju” w Kondratowie.

Wycieczka miała na celu  integrację, oddziaływanie terapeutyczne, rozwój zainteresowań oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie mieli możliwość spaceru z alpakami, zwiedzili również mini ZOO. Zajęcia stworzyły pozytywny kontakt pomiędzy uczestnikami a alpakami. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczniowie przyzwyczajali się do kontaktu ze zwierzęciem, głaszcząc alpaki i wydawali  im polecenia.

Zajęcia dostarczyły uczniom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z alpaką, przełamując lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulując rozwój zmysłów, pobudziły aktywność, pozwalały oderwać się od otaczającej rzeczywistości 

Podczas pobytu uczniom i wychowawcom nie schodził uśmiech z twarzy, wszyscy aktywnie korzystali ze wszystkich atrakcji, a dzień zakończony został wspólnym ogniskiem.

Szukaj

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023