Biblioteka szkolna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znalazła się wśród 1353 (w ubiegłym roku 1050 bibliotek) w Polsce, która zorganizowała 2  czerwca 2017 r. akcję promującą czytelnictwo pn. „NOC BIBLIOTEK”.

Więcej…

 

Wraz z nadejściem wiosny – w ogródku naszej szkoły – pojawiła się „Zielona klasa”. Ponieważ pogoda za oknem zachęcała do opuszczenia sali lekcyjnej i wyjścia poza szkolne mury, uczniowie klasy 1a SP wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek, postanowili „odejść o tablicy” i przeprowadzić zajęcia lekcyjne w plenerze.

Więcej…

 

W dniach 31.05.2017 r.- 02.06.2017 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszowa pod opieką wychowawców: Doroty Burzyńskiej, Bronisławy Czapli, Zbigniewa Miłka oraz nauczycielki - Joanny Citków uczestniczyli w trzydniowej wycieczce nad Morze Bałtyckie.

Więcej…

 

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, jak co roku zorganizowali zbiórkę darów z okazji Dnia Dziecka dla potrzebujących dzieci. Tym razem uczniowie podzielili się słodyczami, grami edukacyjnymi, puzzlami.

Więcej…

 

„Zielona Klasa” to doskonała odskocznia od codziennej nauki w szkolnej ławce, a ponieważ pogoda zachęcała do wyjścia z budynku szkolnego, więc dzieci z klasy 2 b uczyły się ortografii w plenerze.

Więcej…

 

Radość dziecka ma wartość nieocenioną. Wspiera jego rozwój i sprawia, iż wszelkie troski tracą na mocy, bo … ,,kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Więcej…

 

Dzień Dziecka uczniowie z klas I - III SP z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie świętowali w kinie w Świdnicy, gdzie obejrzeli hit kinowy dla dzieci pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski".

Więcej…

 

W pogodny dzień - 31 maja 2017 r. - uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej z Jaroszowa wzięli udział w Święcie Latawca.

Więcej…

 

Uczennice z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zdobyły wyróżnienie w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Więcej…

 

W dniu 30 maja 2017 r. najmłodsza grupa przedszkolaków z Przedszkola w Jaroszowie wybrała się na wycieczkę autokarową do fabryki lizaków i cukierków  – „Ciukuruku ” w Świdnicy.

Więcej…

 

W dniu 30 maja 2017 roku, odpowiadając na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Jarosławiu oraz dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej k. Rzeszowa, przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - Gimnazjum im. Sługi Bożej Anny Jenke w Jaroszowie uczestniczyli w poświęconej naszej patronce konferencji naukowej pod hasłem: „Tylko miłość zwycięża świat. W stulecie Objawień Fatimskich”.

Więcej…

 

Takie było hasło tegorocznej, jedenastej edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Moja Mama" organizowanego pod patronatem posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10 w Wałbrzychu.

Więcej…

 

W upalne poniedziałkowe popołudnie - 29 maja 2017 r. - na jaroszowskim boisku Orlik odbył się Turniej Piłki Nożnej dla drużyn z klas III - VI w ramach projektu edukacyjnego gimnazjalistów „Sport i aktywność fizyczna drogą do zdrowia".

Więcej…

 

W czwartkowe przedpołudnie – 25 maja 2017 r. – 23 uczniów z klas 4 – 6 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięło udział w kulturalnym wyjeździe do Teatru Miejskiego w Świdnicy na spektakl pt. „Labirynt przemocy”.

Więcej…

 

W czwartkowe popołudnie - 25 maja 2017 r. – uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią - Barbarą Zbrożek przygotowali wyjątkową uroczystość klasową z okazji Dnia Matki.

Więcej…

 

Dnia 25 maja 2017 r.  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  przeznaczony dla uczniów klas I – III SP.

Więcej…