Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

Już po raz kolejny - 2 października 2020 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją doskonałą znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Jak co roku, „patrole” (w skład których wchodzili uczniowie młodszych klas) sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia nie tylko wśród swoich rówieśników, ale także wśród nauczycieli i osób pracujących w szkole.

Tego dnia także podczas lekcji matematyki,  uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami, zagadkami związanymi z tabliczką mnożenia. Wykonywali plakaty, gazetki. Niektórzy uczniowie - korzystając z tablicy interaktywnej – zmagali się z tabliczką mnożenia „na czas” – trzeba przyznać, że niektórych wychodziło to bardzo dobrze. Uczniowie klasy 4 wysłuchali piosenki oraz obejrzeli film dotyczący nauki tabliczki mnożenia „na palcach”.

Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do uświadomienia, jak ważna w życiu jest nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale i umiejętność sprawnego liczenia.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów zna tabliczkę mnożenia i otrzymało CERTYFIKATY. Gratulujemy! A pozostałych zachęcamy do jej utrwalenia i ...może uda się następnym razem.