Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

W dniach 25 i 26.05.2022 r.  w ramach projektu edukacyjnego „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom" uczniowie z klasy 5a i 6a wraz z opiekunami: S. Wilczak, D. Mielcarek i J. Krogelem uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

W pierwszym dniu, w Centrum Nauki Kopernik, uczniowie mieli okazję odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i doskonale się przy tym bawić. Różnego rodzaju wystawy interaktywne zachęcały uczniów do odkrywania świata dźwięków i wspólnej muzycznej zabawy, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia ograniczeń swojego ciała, wrażliwości na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje, rozumienia zasad geometrii i zgłębiania praw fizycznych i procesów chemicznych. Wiele eksponatów w „Strefie Eksperymentowania” pomogły im zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Pokaz „Teatru Wysokich Napięć” pozwolił zrozumieć zagadnienia związane z elektrycznością. Uczniowie odwiedzili również Planetarium. Zwieńczeniem pobytu w tym dniu była jazda metrem.

W drugim dniu pobytu uczniowie zwiedzali Warszawę, m.in. Pałac Kultury i Nauki, Pomnik Janusza Korczaka – patrona naszej szkoły, pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki czy Stadion Narodowy.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia edukacyjne.