Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W środę – 1 lutego 2023 r. – uczniowie z klasyIaz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wycieczce do MuzeumNarodowego w Krakowie, na lekcję muzealną ufundowaną przez Fundację PGE, organizatora konkursu plastycznego „Spotkanie ze Sztuką”.

Swoją przygodę w poznawaniu, jednej z największych perełek turystycznych naszego kraju, dzieci rozpoczęły od lekcji muzealnej. Temat przewodni zajęć brzmiał: „Jak namalować radość? O emocjach w sztuce”, a ich celem było zapoznanie uczniów ze sztuką współczesną. Dzieci doskonale interpretowały dzieła sztuki oraz mówiły o swoich emocjach związanych z danym dziełem. Zwieńczeniem lekcji była część praktyczna, gdzie uczniowie mieli namalować własną interpretację RADOŚCI.  Ich prace wzbudziły zachwyt samej paniprzewodnik.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Krakowa. Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Stary Rynek wzbudziły w dzieciach zachwyt oraz wiele pozytywnych emocji.

Mimo wciąż pogarszającej się pogody, pełni zapału wycieczkowicze dotarli na Wawel, gdzie dzieci  podziwiały Katedrę Wawelską, Dziedziniec Zamku Wawelskiego, Królewski Dzwon Zygmunta oraz Kaplicę Zygmuntowską. Niestety, pogoda pokrzyżowała wszystkim plany i Smok Wawelski oraz sam krajobraz Wisły widzianej z Wawelu, musizostać pierwszym punktem kolejnej wycieczki, mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości.

Pełni pozytywnych wrażeń, uciekając przed deszczem, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych pierwszoklasiści wrócili szczęśliwie do domów.

W wyprawie do dawnej stolicy Polski, pierwszoklasistom towarzyszyła wychowawczyni KlaudiaRychel oraz nauczycielka Katarzyna Adamskai psycholog AleksandraLebiedzińska.

Wycieczkę dla całej swojej klasy wygrała uczennica kl. Ia - ZUZANNA KASZUBA, która została laureatką konkursu plastycznego „Spotkanie ze Sztuką” zorganizowanego przez  Fundację PGE (@gkpge oraz IG @grupa_pge)

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023