Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Po raz kolejny w ZSP w Jaroszowie 14 marca obchodziliśmy święto liczby π. Uczniowie z klas 4-8 mieli okazję poznać lub utrwalić najważniejsze informacje dotyczące tej stałej matematycznej.

Jej niezwykłość polega na tym, że jest jedną z najbardziej znanych liczb niewymiernych. Liczba π  jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy.

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie młodszych klas samodzielnie odkrywali i wyznaczali liczbę π  mierząc okrągłe przedmioty i dzieląc ich obwód przez średnicę. Inni tworzyli panoramę „Miasta Pi na niebie” kolorując liczbę kwadratów odpowiadającą kolejnej cyfrze liczby π oraz rozwiązywali „Pi-SUDOKU”.

Uczniowie tworzyli także „π-ludki” czyli wymyślone przez siebie postaci bajkowe zawierające symbol stałej matematycznej. To samo zadanie wykonane zostało za pomocą sztucznej inteligencji (AI), a na koniec porównane zostały efekty pracy uczniów.

Starsi uczniowie korzystali z wirtualnego pokoju zagadek czyli „Escape room”, rozwiązując zagadki oraz ciekawostki związane z liczbą π.

Wszyscy uczniowie mogli wysłuchać piosenek związanych z liczbą π (np. ułatwiających zapamiętanie 100 pierwszych cyfr tej liczby) oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat Ludolfiny rozwiązując quizy. Efekty pracy wszystkich uczniów można było podziwiać na gazetkach w klasie oraz w korytarzu szkolnym. Organizatorką tego przedsięwzięcia była nauczycielka matematyki - Sylwia Wilczak.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023