Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Uczniowie klasy 6a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie realizują projekt edukacyjny ph. „Żyjemy w ciekawym regionie Polski. Walory krajoznawcze Dolnego Śląska – naszej Małej Ojczyzny”.

W piątek – 15 marca 2024 – uczniowie klasy V i VI zwiedzili Panoramę Racławicką stanowiącą oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w którym eksponowany jest cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami” namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Uczniowie nie mieli okazji nigdy wcześniej widzieć tego dzieła sztuki i na wielu zrobiło ono wielkie wrażenie. Doskonale zorganizowany i dostosowany dla każdego zwiedzającego sposób poznawania dzieła i jego ciekawej historii, naprawdę jest godny polecenia. Dla Dolnoślązaków, i nie tylko, powinien być to punkt obowiązkowy do odwiedzenia.

Sprzyjająca piękna pogoda pozwoliła na spacer ulicami Wrocławia z Panoramy do Rynku.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów historią, zabytkami oraz walorami przyrodniczymi swojej miejscowości i najbliższej okolicy oraz regionu. 

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023