Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W dniach od 18 do 22 marca 2024 r., czyli w ostatnim tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie uczniowie klas I - VIII wykonywali palmy wielkanocne.

Wszystkie palmy wykonane przez uczniów były piękne, kolorowe i bardzo okazałe. Przez kilka dni zdobiły one sale lekcyjne oraz korytarze szkoły, natomiast od piątku stanowiły okazałą dekorację w miejscowym kościele. Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży było niesienie ich podczas uroczystej procesji na początku liturgii Niedzieli Palmowej.

Wszystkim wychowawcom klas, uczniom oraz ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie tych wyjątkowych prac.

Palma wielkanocna jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Jest to gałązka palmy lub wierzby, bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, święcona podczas Niedzieli Palmowej. Zwyczajowo palmę wielkanocną wykonuje się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej również bukszpan, jałowiec i kwiatki - zarówno żywe, jak i sztuczne.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023