Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa! Nawiązuje ona do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego, chromosomu w 21-ej parze chromosomów.

Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z  zespołem Downa. Uczniowie z ZSP w Jaroszowie pokazali swoje wsparcie dla tych osób zakładając właśnie kolorowe skarpetki!

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na takie osoby i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z dodatkowych chromosomem do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023