Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W środę, 24.04.2024 r., na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się finał VII Diecezjalnego Konkursu pn. KL Gross-Rosen (1940-1945) - ocalić od zapomnienia”. Konkurs ten został zorganizowany przez ks. prałata Marka Babuśkę - wizytatora katechetycznego dekanatu strzegomskiego, dyrektora i pracowników Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz zespół katechetów dekanatu strzegomskiego.

Przebiegał on w czterech kategoriach tematycznych: wiedzy, literackiej, plastycznej i multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej (udział wzięło 14 placówek oświatowych).

Tegoroczny Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się obszerną i rzetelną wiedzą nt. historii obozu, a w pracach literackich, plastycznych i multimedialnych można było dostrzec ogromny wachlarz inwencji twórczej w przedstawianiu tematyki konkursowej.

Zmagania konkursowe wyłoniły łącznie 34 laureatów z poszczególnych kategorii tematycznych i wiekowych. Na zakończenie finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody z rąk ks. dra Damiana Mroczkowskiego – dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, pani Renaty Paluch - kierownika działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz katechetów z dekanatu strzegomskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znaleźli się w ścisłym gronie najlepszych uczestników tego konkursu, bowiem Oliwia Szczepanek (uczennica klasy VIII a) zajęła I miejsce w konkursie multimedialnym oraz wyróżnienie w konkursie wiedzy, Zuzanna Gesing-Miśkiewicz (uczennica klasy VI a) zajęła II miejsce w konkursie plastycznym, Aleksander Łabędzki (uczeń kl. VIII a) zajął II miejsce w konkursie literackim, a Aleksandra Hućko (uczennica klasy VI a) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym. Do konkursu nasi finaliści przygotowywali się przez kilka tygodni pod czujnym okiem pana Tomasza Dziurli.

Wszystkim naszym drogim laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów w tym konkursie, ponieważ był on dla wszystkich uczestników bardzo ważną i cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023