Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W związku z 81. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim – 19.04.2024 r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie na zaproszenie Muzeum Gross-Rosen włączył się w społeczno-edukacyjną akcję „Żonkile” rozpropagowaną przez Muzeum „Polin” w Warszawie.

Wydarzenie odbyło się przy udziale: pani Sabiny Chrapek – prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce / oddz. Wałbrzych. Uczniowie obejrzeli film i zwiedzili wystawę „Zaginione człowieczeństwo”, szukając odpowiedzi na pytania: Czym było getto? W jakich okolicznościach wybuchło powstanie w getcie warszawskim? O co walczyli Żydzi? Następnie  przemierzyli teren Miejsca Pamięci zapoznając się z historią KL Gross-Rosen.

Najważniejszym punktem uroczystości było wspólne upamiętnienie żydowskich Ofiar przy dawnej „ścianie śmierci”. Na znak nieprzemijającej pamięci, obok zniczy i kwiatów, uczestnicy położyli kamienie.

Uczniowie jaroszowskiej szkoły, której patronem jest Janusz Korczak, udali się pod tablicę upamiętniającą Jego śmierć.
Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat bohaterek getta warszawskiego, wygłoszonej przez panią Martę Sadłochę z Działu Oświatowego.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023