Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

A wio­sna przy­szła pie­szo -
Już kwia­ty za nią się śpie­szą,
Już tra­wy przed nią ro­sną
I szu­mią: „Wi­taj wio­sno!

Dnia 21 marca 2022 r. dzieci z przedszkola w Jaroszowie uroczystość powitania wiosny rozpoczęły od zajęć, podczas których omówiły pierwsze jej oznaki.

Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci pożegnały symbolicznie zimę i powitały wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. Na czele każdej grupy widniała Marzanna. 

Barwnym pochodem wszyscy wrócili do przedszkola, bo tam czekała na dzieci „ogrodnicza” niespodzianka – zadanie sadzenia kolorowych bratków wokół budynku.  Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni, że kolorowy korowód z oprawą muzyczną i pięknym śpiewem przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.