Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Najstarsze dzieci z grupy Żabek z jaroszowskiego przedszkola wzięły udział w niezwykłych doświadczeniach i eksperymentach.

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe świata i chętnie angażują się w różnorodne działania badawcze, które pomagają im zrozumieć im podstawowe zasady naukowe.

Przeprowadzenie eksperymentów w przedszkolu nie tylko rozwija ich umiejętności poznawcze, ale także zachęca do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.  Żabki z ciekawością dowiedziały się, dlaczego warto myć ręce, poprzez wykonanie eksperymentu „uciekający pieprz”.

Z zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach sensorycznych, w których pożegnały zimę tworząc i bawiąc się własnoręcznie przygotowanym „śniegiem". Był także eksperyment z wykorzystaniem pipet, podczas którego przedszkolaki wykonały „kolorowe dżdżownice”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zadaniu badawczym „kolorowy wir”, czy „galaktyka w słoiku”. Wraz z przyjściem wiosny dzieci wykonały „deszczową chmurkę w słoiku”.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023