Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Zajęcia sportowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju fizycznym i społecznym dzieci już od najmłodszych lat. Jaroszowskie przedszkolaki z grupy Żabek, mają możliwość odkrywać radość z aktywności fizycznej, podczas zajęć sportowych w sali gimnastycznej oraz na boisku „Orlik”.

Wykonywane ćwiczenia nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale także koordynację i równowagę. Dzieci poprzez zabawę bardzo chętnie doskonalą swoje umiejętności chwytania, biegania, czy skakania.  Zajęcia sportowe uczą dzieci współpracy, komunikacji i pracy zespołowej. Poprzez wspólne ćwiczenia i rywalizację uczą się one szacunku do innych, radzenia sobie z porażką i celebrowanie sukcesów.

Warto podkreślać rolę sportu w edukacji przedszkolnej i zachęcać do systematycznego uczestnictwa dzieci w różnorodnych zajęciach sportowych. Dzięki temu będą miały lepszą szansę  na zdrowy rozwój oraz zachowanie aktywnego stylu życia już od najmłodszych lat.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023